band-695477_1280

Zasady selekcji w klubie

Na imprezy klubowe wybiera się w weekend zawsze dużo osób. Wszyscy chcą odreagować po stresującym tygodniu w pracy czy na uczelni. Zanim jednak wejdą do środka, przy wejściu czeka na nich selekcjoner. Jest to osoba, która sprawdza czy zainteresowani imprezą rzeczywiście mogą w niej uczestniczyć. Selekcjonerowi zawsze towarzyszą ochroniarze, którzy w razie nieprzyjemnych sytuacji mają za zadanie interweniować.
Wiek
Imprezy weekendowe w klubach bardzo często mają ograniczenia wiekowe dla uczestników. Jeśli ktoś nie ma ukończonych 18 lat, nie może wówczas wejść do klubu. W tym celu selekcjoner zawsze prosi o dowód osobisty, by sprawdzić datę urodzenia danej osoby. Zwykłe machnięcie mu nim przed oczami nie wystarczy. Selekcjonerzy doskonale znają takie triki i zawsze skrupulatnie sprawdzają rok urodzenia.
Odpowiedni strój
Selekcjonerzy nie wpuszczają do klubu osób niestosownie ubranych. Dotyczy to przede wszystkim mężczyzn, ale również i kobiet, którzy przychodzą w stroju sportowym takim jak dres. Wielokrotnie zdarzały się również przypadki, kiedy odmawiano wejścia do klubu mężczyznom w białych butach. Dlaczego? Tę tajemnicę znają już tylko selekcjonerzy.
Zachowanie
Kontrola przy wejściu ma zapobiec bójkom i awanturom, które bardzo często wywołują osoby będące pod wpływem dużego upojenia alkoholowego, lub co gorsza pod wpływem narkotyków. Kiedy selekcjoner wyraźnie widzi, że dana osoba na dzisiaj ma już raczej dosyć, stanowczo odmawia jej wpuszczenia. Jeśli mimo to chce ona wejść, do akcji wkraczają ochroniarze. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na całej imprezie, zarówno przed jej rozpoczęciem, w trakcie jak i w momencie jej zakończenia.
Samopoczucie selekcjonera
Zdarzają się i takie sytuacje, kiedy selekcjoner bez wyraźnego powodu odmawia danej osobie wejścia do klubu. Często nawet nie tłumaczy swojej decyzji, a ochroniarze w pełni ją aprobują. Być może zaniepokoiło go coś w naszym wyglądzie, lub po prostu uznał, że źle nam z oczu patrzy. Trzeba być również przygotowanym na takie sytuacje.

You might also like

Dodaj komentarz