bar-731903_1280

Plusy i minusy z bycia abstynentem

Z pewnością w naszym towarzystwie można znaleźć osoby, które tak w zasadzie nie decydują się na picie alkoholu. Czy w tym przypadku warto powiedzieć o tym, że oni w jakiś sposób nie są towarzyscy lub będą odstawać z grupy? Oczywiście, że nie. Ta sytuacja dotyczyć będzie tego, że są plusy a także i minusy z bycia abstynentem.

Na pewno do dużych korzyści płynących z unikania alkoholu da się zaliczać to, że abstynent może liczyć na wyższy stan zdrowia fizycznego. Tym razem zamiast budzić się z popularnym kacem na początku dnia będzie mógł mieć zakwasy po dobrze przeprowadzonym treningu. To na pewno bardzo dobre podejście i należy odpowiednio z tego wyciągać wnioski. Nadmierne spożywanie alkoholu może negatywnie oddziaływać na nasze zdrowie. Warto z tego jak najszybciej wyciągać wnioski aby jeszcze nie było za późno. Istotną rzeczą, która powinna przemawiać za tym aby odmawiać alkoholu jest to, że będzie się pamiętać całą zabawę. W tym przypadku nie ma żadnej możliwości mówienia o potocznych urwanych filmach. Nikt nie będzie musiał nam przytaczać tych informacji, których my poprzedniego dnia nie pamiętaliśmy. Na pewno zaletą unikania picia alkoholu na imprezach to pełna świadomość tego, że na następny dzień kac nie będzie czymś co będzie powodowało jakiś ból głowy. Wielką zaleta z bycia abstynentem jest sam fakt, że po alkoholu nie będziesz miał żadnego ryzyka iż siądziesz do samochodu na popularnym podwójnym gazie a co za tym idzie nie stracisz w tak szybki sposób swojego prawo jazdy. Zaletą z niepicia alkoholu jest to, że nie będzie się marnować swoich ciężko zarobionych pieniędzy niepotrzebnie inwestując w %. Na pewno osoba, która nie lubi spożywać alkoholu jest postrzegana jako ktoś bardziej rzetelny i zaufany.

Brak picia alkoholu i życie abstynenta może jednak zawierać wady. Jakie w tym przypadku należy zaliczać minusy? Przede wszystkim warto powiedzieć o tym, że taka osoba będzie posiadała bardzo małą liczbę znajomych. Teraz w wielu towarzystwach każda impreza zazwyczaj rozpoczyna się od wypicia kilku piwek lub jakiegoś mocniejszego trunku. Nie wszyscy osoby na zabawach dobrze patrzą na tych którzy nie piją alkoholu. To właśnie z tego powodu możesz mieć różnego rodzaju nieprzyjemności związane z twoim stylem życia. W wielu momentach możesz słyszeć nieustanne docinki innych osób – dlaczego nie pijesz lub ze mną się nie napijesz. Nie w każdym gronie abstynenci są aż tak mile widziani. Z tego powodu ludzie traktować mogą taką osobę jak kogoś podejrzanego. W końcu jak można nie napić się na imprezie urodzinowej lub innego rodzaju przyjęciu. Dużo osób będzie za wszelką cenę chciało Ciebie przekonać do tego abyś się napił i opowiadać Ci bardzo wiele sytuacji świadczących o tym, że to właśnie picie alkoholu ma aż tak dużo dobrych korzyści np. otwartość, uwolnienie swoich blokad a także innych swoich słabości, których przed alkoholem nikt by się nie odważył.

Każdy powinien za siebie zdecydować czy tak właściwie dobrze postępuję nie sięgając po kolejną flaszkę na następnej imprezie.

You might also like

Dodaj komentarz