bar-749458_1280

Na jakim stanowisku można pracować w klubie?

W klubie można pracować na bardzo wielu stanowiskach, zaczynając od DJ’a, po barmana, kelnerkę, szatniarza, ochroniarza, selekcjonera, managera czy sprzątaczkę. To idealne miejsce zwłaszcza dla studentów, którzy chcą sobie dorobić na swoje dodatkowe wydatki. W zależności od obejmowanego wakatu, obowiązki znacznie się od siebie różnią. Poniżej wyjaśniamy, jak mniej więcej wyglądają poszczególne zadania.
DJ w klubie
Zawód DJ’a wykonuje teraz coraz więcej osób, jednak aby wybić się w tej branży, trzeba naprawdę się na tym znać. Należy także liczyć się z tym, że to praca na pełnych obrotach i nieregularne godziny. DJ nie ma szansy na prowadzenie spokojnego, rodzinnego życia. To zdecydowanie najlepsza praca dla osób młodych, które nie myślą jeszcze o pełnej stabilizacji. Dodatkowo, DJ’e bardzo często są w rozjazdach, grając w wielu klubach w Polsce, a także za granicą. Mają również wiele okazji do poznania nowych ludzi, a przede wszystkim pięknych kobiet, które uwielbiają mężczyzn za konsolą.
Barman
Ofert pracy w charakterze barmana znajdziemy w Internecie całe mnóstwo. To najlepsza opcja dla studentów, którym nie zależy na umowie o pracę, mogą (a nawet wolą) pracować wieczorami i w weekendy ze względu na studia dzienne. Kluby oferują swoim barmanom wiele ciekawych szkoleń z zakresu obsługi klienta, a także przygotowywania wymyślnych drinków. Dodatkowo praca na tym stanowisku bardzo często przekształca się w pasję, a barmani chętnie uczestniczą w konkursach i pokazach. Najbardziej pożądaną cechą na tym stanowisku jest otwartość. Osoba stojąca za barem musi być komunikatywna i nawiązywać kontakt z klientami, którzy wybierają sobie właśnie ich na towarzyszów do rozmowy.
Kelnerka/kelner
Na to stanowisko najczęściej przyjmowane są kobiety, ze względu na zwinność i atrakcyjność. Kelnerka musi w szybkim tempie przemieszczać się z miejsca na miejsce, by dostarczyć zamówienia dla klientów. Bardzo często właściciele klubów wybierają na potencjalne kandydatki bardzo urodziwe panie, które dodatkowo przyciągną do klubu większą liczbę mężczyzn. Nie ma jednak mowy o braku profesjonalizmu i wszystkie pracownice są zawsze pod czujnym okiem ochroniarza, który nie pozwala aby kontakty z klientami przerodziły się w coś więcej, aniżeli tylko kulturalną rozmowę.
Ochroniarz
W żadnym klubie nie powinno zabraknąć przynajmniej kilku ochroniarzy. Przyczyna jest oczywista. Imprezom zawsze towarzyszy alkohol, a w przypadku jego nadmiaru (co zdarza się bardzo często) dochodzi do bójek czy nieprzyjemnych zaczepek. By kłótnia nie przerodziła się w coś poważnego, zawsze w odpowiednim momencie musi zareagować ochroniarz. Najczęściej na tym stanowisku zatrudnieni są dobrze zbudowani i umięśnieni mężczyźni, którzy na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie odważnych i silnych. Dzięki nim w klubie można czuć się naprawdę bezpiecznie.
Szatniarz
To także dobra oferta pracy dla studentów. Szatnia działa zawsze przez cały czas trwania imprezy. Znajduje się w niej jedna lub dwie osoby, które przyjmują i wydają odzież wierzchnią. Pracownicy szatni zatrudnieni są zazwyczaj na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Nie jest to skomplikowana praca, a jedynym minusem są tylko i wyłącznie nocne zmiany.
Klubowy selekcjoner
Coraz częściej w klubach możemy spotkać tzw. selekcjonerów. Są to osoby, które przy wejściu sprawdzają wejściówki, strój, a także samych zainteresowanych. Warunkiem wpuszczenia kogoś do klubu może być np. nieodpowiedni ubiór, wyraźne upojenie alkoholowe lub agresywne zachowanie. Selekcjonerowi zawsze towarzyszy jeden lub dwóch ochroniarzy, których zadaniem jest powstrzymać przed wejściem do klubu osoby, które wzbudzą podejrzenia selekcjonera.
Manager klubu
To stanowisko najbardziej odpowiedzialne. Manager zajmuje się wszystkimi kwestiami organizacyjnymi, które dotyczą danej imprezy. Dotyczy to zarówno muzyki i wyboru DJ’a, zaopatrzenia, reklamy, social-media, a także kontaktu z prasą. Pełni również funkcję rzecznika klubu, jeśli wydarzy się w środku coś niepożądanego. Zaletami pracy na tym stanowisku jest wysoka pensja, a także najczęściej umowa o pracę, jednak czas pracy nie zawsze jest regularny i z tym należy liczyć się od dnia jej rozpoczęcia. Manager musi być zawsze na każde zawołanie.
Sprzątaczka
Ta kwestia rozwiązywana jest przez kluby bardzo różnie. Niektóre z nich zatrudniają na stałe kilka osób do sprzątania wszystkich pomieszczeń po zakończeniu imprezy, inne zaś powierzają to zadanie specjalnie wynajętej do tego firmie sprzątającej. W pierwszym przypadku pracownicy rozliczani są na podstawie umowy zlecenie lub o dzieło.

You might also like

Dodaj komentarz