silhouette-447497_1920

Na co zwracać uwagę wybierając kluby nocne

Lubimy potańczyć, napić się i odpocząć od codzienności, dlatego tak często w weekendy wybieramy się na nocne eskapady. Oczywiście zdecydowana większość osób wybierających taki typ rozrywki to młodzi luzie, ale znajdziemy tez osoby nieco starsze, szukające przygód lub po prostu pragnąć powrócić do czasów młodości.

Wśród wszystkich barów i klubów znajdziemy te, gdzie organizowane są niewielkie potańcówki, wielkie dyskoteki, jak również kluby nocne, które mogą mieć nieco inny profil niż inne kluby imprezowe w mieście. W zwykłych klubach oprócz alkoholu i tańca, czasem jakiś atrakcji nie znajdziemy nic, natomiast w klubach nocnych możemy znaleźć urozmaicenia zabawy. Wśród niektórych klubów nocnych znajdziemy przede wszystkim takie, gdzie można zobaczy taniec erotyczny.

Kluby nocne w naszym kraju nie wyglądają jak te w filmach kryminalnych, gdzie mężczyzna chodzi i zabawia się z grupą kobiet. Zresztą jest to typowe przerysowanie tematu przez scenarzystów i reżyserów, ale musimy pamiętać, że znajdźmy takie kluby nocne, gdzie faktycznie pewne atrakcje dostępne są tylko dla VIP-ów

Nie każdy jest bywalcem klubów nocnych, ale czasem mamy ochotę gdzieś wyjść lub po prostu spotkać się ze znajomymi. Wiele osób zna to uczucie, że nie wie, jaki klub wybrać, gdzie jest dobra impreza. Na próżno szukać takich informacji w Internecie. Kluby nocne reklamują się, ale raczej nie zbyt wielu opinii klientów na temat impreza. Trudno się temu dziwić.

Gdy wybieramy klub nocny musimy wiedzieć, jaki typ muzyki nas interesuje. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że każdy klub ma inny styl i to też należy uwzględnić. Znajdziemy kluby bardziej latino i te w stylu house-techno. Nie każdemu taki styl muzyki odpowiada. Na szczęcie to, jaki typ muzyki oferują kluby nocne znajdziemy na ich profilach. Czasem orgaznizowane są przeróżne imprezy i wtedy muzyka może być nieco inna.

Dla wiele osób niezwykle istotną kwestią będą ceny, jakie oferują kluby nocne. Niestety nie możemy liczyć na atrakcyjne zeny zwłaszcza w najpopularniejszych klubach. Musimy przygotować się na to, że ceny oferowane za piwo, czy drinki lub wódkę będą tutaj nawet kilkakrotnie wyższe, niż w przypadku barów, gdzie i tak występuje spore przebicie cenowe w porównaniu do sklepu. Niektórym wydaje się, że można to jakoś obejść. Niestety w wielu klubach sprawdza się torebki i kurtki, a osoba, która postanowi coś wnieść może zostać wyproszona.

Pamiętajmy też o dress code. Niektóre kluby nocne prowadzą naprawdę spora selekcję gości. Nie wpuszczają osób w adidasach, czy tez ubranych w nieodpowiedni sposób. Na imprezę w dobrym klubie nie wejdzie też osoba pijana, czy pod wpływem innych środków odurzających. Taka selekcja pozwala wykluczyć osoby niebezpieczne, ale jednocześnie jest dość kontrowersyjna, zwłaszcza, jeśli prowadzi się selekcję wglądową. Niektórych oburza też fakt, że w niektórych klubach prowadzi się selekcję wiekową i nie wpuszcza gości poniżej 21, czy nawet 24 roku życia, ale niestety każdy klub ma własną politykę.

You might also like