silhouette-447494_1920

Do czego dobrze się tańczy

Wybór odpowiedniej muzyki do tańczą wcale nie jest taki prosty, bo nie chodzi tylko o to, żeby muzyka dobrze się słuchała, bo takich nie brakuje, ale przede wszystkim chodzi o to, żeby można było do niej tańczyć, co nie jest już tak oczywiste.

Często jest tak, że słuchamy radia i jakaś muzyka nam się podoba, wydaje nam się wtedy, że jest to świetny utwór, do którego można tańczyć i bawić się do białego rana, jednak rzeczywistość jest zupełnie inna, bo w efekcie fajna piosenka okazuje się totalną klapą i można jej tylko słuchać.

Mówiąc o muzyce należy wspomnieć o klubach i ich profilach muzycznych, które zwykle są bardzo określone. Wiele klubów tylko od czasu do czasu miksuje muzykę różnych stylów, zwykle jasno określa, że w klubie puszczany jest muzyka house, jazz, czy muzyka alternatywna.

Zdecydowana większość klubów stawia na muzykę latino, muzyka house lub techno. Chociaż najpopularniejsze w radiu hity wydają się nam bardzo atrakcyjne, jeśli chodzi o taniec, bo wpadają w ucho, tylko, co 5 utwór znany nam z radia nadaje się do tańca bez wykonania remisu, zdecydowanie lepiej tańczy się przy muzyce typu muzyka house, czy też techno.

Niestety wiele owsów nie przepada za takim typem muzyki i to jest z jednej strony problematyczne, a z drugiej pozwala wścielą klubu na stworzenie przeróżnych miejsc, które bardzo się od siebie różnią i nie mogą konkurować, bo jak ma walczyć między sobą klub z muzyką latino, czy techno.

Muzyka house to muzyka, która bywa oceniana w różny sposób, jedni ja chwalą inni ganią, bo brakuje tam przesłania. Wiele osób nie lubi muzyki muzyka house ze względu na brak tego przesłania, bo są przyzwyczajeni do pięknych piosenka sprzed lat, które są faktycznie mają sens, ale w rzeczywistości przy takich piosenkach taniec jest zupełnie inny, niż przy muzyce muzyka house, alternatywnie, czy chociażby rocku.

Ponieważ muzyka house najbardziej pasuje do klubów, to najczęściej taką muzykę spotykamy w najpopularniejszych klubach w mieście. Nie można też zapomnieć o tym, że obok muzyki muzyka house, popularna jest też muzyka w stylu latino. Dlaczego? Bo to najbardziej taneczna muzyka. Często w klubach dj remiksuje popularne nowe kawałki z kawałkami muzyka house, czy techno, aby były bardziej taneczne.

To, co można zauważyć to fakt, że muzyka muzyka house, latino, czy każdy inny rodzaj muzyki puszczany w klubach nie jest już tak ciekawy do słuchania, jak muzyka z radia, zdecydowanie lepiej tańczy się nam przy mniej popularnych kawałkach.

Muzyka muzyka house nie jest domeną każdego imprezowicza i kluby dobrze to wiedzą, dlatego też każdy klub raz na jakiś czas organizuje imprezy tematyczne, czy też zmienia swój repertuar zapraszając innego dj, jednoczenie kluby musza pamiętać o stałych klientach, którzy przychodzą ze względu na ten, a nie inny typ muzyki, jak również dla samego dj’a. Musimy przede wszystkim pamiętać, że to dj jest ważną osobą w klubie i to on zakręca całą imprezę. Jeśli będzie kiepski, impreza nie będzie fajna, a goście niezadowoleni jej przebiegu, a przecież chodzi oto, żeby wszyscy byli usatysfakcjonowani przebiegiem imprezy.

You might also like