martini-19324_1280

Czym jest techno i czy można przy tym imprezować?

Techno jest formą elektronicznej muzyki tanecznej, które pojawiły się w Detroit, w stanie Michigan, w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 80. Pierwszy raz słowa techno użyto pod koniec lat 80. W chwili obecnej istnieje wiele stylów techno teraz. W Detroit techno powstało z afrykańskiej muzyki amerykańskiej, w połączeniu z electro, Funk, jazz i elektrycznej przez artystów muzyki elektronicznej, takich jak Kraft werk, Giorgio Mordę i Celów Magic Orchestrion. Techno jest na ogół powtarzalną muzyką instrumentalną. Tempo techno zwykle waha się od około 120 do 150 uderzeń na minutę (bpm), w zależności od stylu techno. Kreatywne wykorzystanie technologii produkcji muzyki, takich jak automaty perkusyjne, syntezatory i cyfrowych stacji roboczych audio, jest postrzegana, jako ważny aspekt estetyki tej muzyki.

Chociaż muzyka techno nie jest tworem nowym, dla wielu osób jest takim odnośnikiem do nowoczesności, bardziej szalonego stylu, który odbiega od tradycji, dlatego tez ma tak wielu zwolenników i przeciwników. Zwolenników techno nie brakuje, ale zdecydowana większość osób nie lubi tego typu muzyki.

Jeśli jednak udajemy się do klubu techno wcale nam nie przeszkadza, również podczas wielu imprez plenerowych techno jest tym stylem, który pojawia się najczęściej. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ten charakterystyczny beat dodający niesamowitej energii i atmosfery danemu miejscu. Techno zdecydowanie wyróżnia się na tle innych stylów muzycznych.

Kiedyś na zabawach grano głównie disco, dość popularna byłą tez muzyka latino, ale od końca lat 90 w klubach i w wielu dyskotekach pojawia się także techno i różnorodne remiksy.

Zdecydowana część nowoczesnych utworów pompowych, czy z innych stylów muzycznych nadaje się tylko do słuchania, dlatego też taniec przy nic jest niemożliwy. Tutaj pojawia się techno, które ostre w brzmieniu potrafi zmienić muzykę tak, że można do niej zatańczyć.

Trzeba jednak zauważyć, ż kluby z muzyką techno powoli odchodzą do lamusa. Jak to bywa z każda modą, kiedyś dobiega końca i zostaje zastąpiona przez inną. W chwili obecnie zdecydowanie bardziej wolimy rytmy latynoskie, a do tego wszelkie piosenki z lat 80, czy 90, jak również te nieco starsze. Okazuje się, że artyści z ubiegłego wieku potracili tworzyć najlepsze taneczne nuty, przy których tańczy nie tylko pokolenie, które wychowało się, czy dorastało na tej muzyce, ale również dzieci i młodzież, która nie miała bezpośredniej styczności z taką muzyką.

Nie da się jednak zaprzeczyć, ze techno było, jest i będzie muzyką klubową. Ostre dźwięki są bardzo podniecające i sprawiają, że mamy zupełnie inne emocje. Jesteśmy bardziej pozytywni i zadowoleni. Oczywiście muzyki techno trzeba się nauczyć. Zdecydowanie nie jest to ten typ muzyki, który można pokochać od razu, bo nie tyle jest wymagający, co po prostu nie każdemu przypadnie do gustu. Trzeba czasu, żeby przyzwyczaić się do takie muzyki, ale kluby techno przepełnione są klientami, a więc można wnioskować, że wciąż cieszą się one dość dużą popularnością.

You might also like