dancing-206739_1920

Bramkarz w klubach i dyskotekach

Bramkarze przy wejściach na dyskoteki i do klubów są coraz popularniejsi. Dlaczego stoją i po co kluby ich zatrudniają? Bramkarz dyskoteki, czy klubu zwykle ma pilnować porządku i eliminować ewentualne zagrożenie, ale coraz częściej bramkarz dyskoteki jest nie tylko ochroną, ale wyrocznią, która decyduje, kto wjedzie na imprez, a to nie ma na nią wstępu, a to, jak można się domyśleć, nie spotyka się ze zbyt dobrym odbiorem.

Nie stery bramkarz dyskoteki ma coraz więcej do powiedzenia, a to nie podoba się klientom klubów. Brakarz decyduje, kto wchodzi, a kto wychodzi z imprezy. Niestety z tego powodu coraz częściej dochodzi do różnych bójek, chociaż trzeba podkreślisz, że bramkarz dyskoteki miał mieć w rzeczywistości zupełnie inną rolę w klubie. Chodziło raczej o zachowanie względnego spokoju.

W chwili obecnej bramkarz zatrudniony jest w każdym klubie, czy nawet barze. Zwykle bramkarz dyskoteki jest duży i napakowany, żeby wzbudzał respekt. Niestety nie zawsze za siła idzie jakiekolwiek analizowanie sytuacji i bramkarz dyskoteki zamiast chronić staje się agresywny.

Bramkarz dyskoteki to dość odpowiedzialne stanowisko pracy, bo tak naprawdę to on decyduje, kto wjedzie do klubu, a kto może szukać innego miejsca na imprezę. Czasem bramkarz nie analizuje według podanego mu schematu i nie wyklucza tylko osób pijanych, czy ubranych w dresy, co stało się standardem w klubach, coraz częściej draż dyskoteki wyklucza osoby, które według niego są bardzo atrakcyjne.

W zwykłych kulmach zatrudnia się różne osoby na stanowiska bramkarza tak naprawdę wygląd ma tutaj znaczenie, ale w ekskluzywnych klubach liczy się też coś święcę. Bramkarz nie może być zwykłym osiłkiem, który użyje swojej siły, jeśli będzie taka potrzeba. W ekskluzywnych klubach od bramkarza wymaga się całkowitej poufności, bo musimy zaznaczyć, ze takie kluby odwiedzą osoby bardzo wpływowe, które też chcą się zabawiać, ale tak, żeby nikt nie dyskutował.

Kiedyś brak bramkarzy był bardzo kłopotliwy, bo gdy wybuchała bójka cała impreza walczyła, ale nikt nie wiedział obco. W chwili obecnej, jeśli wyniknie podobna sytuacja od razu jest reakcja ze strony bramkarza. Nie każdy bramkarz dyskoteki zachowa się w takiej sytuacji poprawnie, ale zdecydowana większość jest szkolona tak, żeby nie przyczynić się do uszczerbku na zdrowiu klientów, jednocześnie zadbać o porządek.

To, co na pewno zwróci nasza uwagę to fakt, że każdy bramkarz dyskoteki jest w chwili obecnej nie najlepiej odbierany przez społeczeństwo, ich coraz większa samowolka, a do tego działania nie zawsze kulturalne w stosunku do klinów powodują u nas bardzo negatywne emocje, które przekładają się na chęć imprezowania w klubach. Przez to też clubbing w Polsce staje się coraz mniej popularny. Wolimy raczej pójść do baru, niż użerać się z bramkarzem, który uważa, że cały club należy do niego i samodzielnie może podjąć decyzję o tym, o kg wpuścić, a kogo przytrzymać na dworze. Przez to, że kluby zaczęły zatrudniać bramkarzy, w klubach pojawia się coraz więcej kobiet, a mniej mężczyzn, co wynika z selekcji.

You might also like